Książki rządzą – aby za zakrętem było znacznie więcej niż lustro

Wyzwanie Czytamy Z LISTY

Napisany przez: MałGocha Książki Rządzą - lip• 02•13

wyzwanie_z_listy_1

Zastanawiałaś się kiedyś w jaki sposób wybierasz książki do czytania?  A odczuwałaś, jak ja, żal, że i tak nie przeczytasz wszystkich książek jakie byś chciała w całym swoim życiu?

Idea wyzwania-zabawy, do której chcę Cię zachęcić wzięła się w części z mojej nieuleczalnej listomanii a w części z ochoty bardziej świadomego czytania z premedytacją, według swoich subiektywnych kryteriów. I oczywiście jako efekt uboczny świadomości, że jednak kiedyś umrę… a książki zostaną 😉 Całkiem nieskalane moim dotykiem.

Jakie pytania sobie zadajesz czytając? Jakich szukasz odpowiedzi? Czego szukasz w książkach? Jak je dobierasz? Czy to tylko czysta rozrywka po ciężkim dniu?

Dlaczego na liście/tej powstałej z książek przeczytanych przez ciebie/ są te a nie inne książki?  O czym to świadczy? Czy to w jakiś sposób Ciebie określa? Jeżeli zastanawiałaś się chociaż raz nad odpowiedziami na te pytania lub jak ja, lubisz spisywać sobie książki do przeczytania, zapraszam do zabawy. Tu znajdziesz  ZASADY WYZWANIA Z LISTY 

Komentarze

comments

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Komentarzy(e)

  1. Pyszny pomysł! Nigdy nie robiłam listy „Do przeczytania”, zawsze zdecydowanie spontanicznie lub też na zasadzie książka za książką. Bo jakoś tak często jedna prowadzi do chęci przeczytania następnej.
    Tym chętniej przystąpię do czytelniczej zabawy – wyzwania. Gdy tylko listę sobie ułożę, zgłoszę się. Co nastąpi niebawem.
    Pozdrawiam ciepło:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge