Książki rządzą – aby za zakrętem było znacznie więcej niż lustro

Stosik marcowy, czyli pora biesiadować

Napisany przez: MałGocha Książki Rządzą - mar• 05•13

Kolejny miesiąc, kolejne książki już czekają. Na co, poza pożarciem? Okaże się, okaże.

Uwielbiam ten stan. Przyniesione  na własnych barach, wyrwane półkom bibliotecznym. Leżą i cieszą moje oczy. I masują moją duszę, jak wprawny masażysta. Nie przedłużając, nowe nabytki falujące już, niczym sztormowe morze, literkami, upraszają się u uwagę:

pod_anodynowym_naszyjnikiem    Oczywiście, konsekwentnie, z miłością i nadzieją na   więcej, trzecia część cyklu o inspektorze Jurym. I znów wyprawa, dzięki talentowi Marthy Grimes, w mroczne, angielskie, zbrodnicze, prowincjonalne miasteczko. A to ponoć jeszcze lepsza część cyklu od poprzednich. Wchodzę w to w ciemno, już bez wątpliwości.

 

 

opowiesc_podrecznej

 Efekt apetycznej recenzji Grendelli. Temat też z mojej listy zainteresowań. Co się stanie, gdy historia zatoczy koło, a kobiece życie znów ograniczyć się będzie musiało tylko do bycia matką, żoną i gospodynią? Wizja utopijnej, purytańskiej krainy, w której kobiecie nie będą się nawet śniły pojęcia feminizm i wolność osobista. Zapowiada się intrygująco!

 

 

jak_byc_kobieta

Dla równowagi, książka z listy obok. Też o kobietach, tym razem jednak z drugiej, tej wyzwolonej (czy na pewno?) strony. A do tego podobno z wielkim poczuciem humoru. Pasuje i na święto kobiet i jako odtrutka po Opowieści podręcznej. 

 

 

tragedia_na_morzu

Człowiek w sytuacji ekstremalnej. Znów książka z listy mojej osobistej, i znów temat mnie bardzo nęcący. A do tego autentyczna historia samotnego rozbitka.  Dziewczyn, która przez czterdzieści jeden dni dryfowała po morzu, czekając na ratunek. Już czytam, nie dałam rady zwlekać.

 

stacja_tajga

Pozytywne recenzje. Ponoć jedna z najważniejszych czeskich pisarek młodego pokolenia, której nie znam.

Oczywiście tajga i syberyjski chłód. Więc znów trochę ekstremalnie i to, w różnych znaczeniach tego słowa. A do tego tajemnice, konieczność pochylenia się nad ważnymi tematami. Zderzenie kultur i pytania o najważniejsze wartości. Tylko czytać.

 matka_wszystkich_lalek

Efekt spontanicznego wyboru. Nie znam, nie wiem. Nazwisko autorki zasłyszane gdzieś, kiedyś. Zobaczymy, co podpowiedziała intuicja.

 

 

A Ty, przeczytałaś którąkolwiek z nich? Podziel się, jeśli masz ochotę refleksjami. Tylko nie zdradzaj za dużo.

Komentarze

comments

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

5 Komentarzy(e)

 1. Ola_83 pisze:

  Witaj,
  Niestety nie czytałam żadnej, ale ta pierwsza pozycja bardzo mnie zainteresowała:-)
  Ja dziś otrzymałam „Wyznaję” i już zacieram ręce:-)
  p.s. zapraszam do mnie, dziś książka o książkach.
  pozdrawiam!

  • Pokój książek pisze:

   Olu, akurat dziś, będąc w księgarni, wzięłam akurat tę książkę do ręki. Wpadła mi w oko już jakiś czas temu i zastanawiam się, czy ją wpisać na listę. Tomiszcze wygląda niezwykle apetycznie. Poczekam na Twoją recenzję.
   Pierwsza pozycja,Pod Anodynowym naszyjnikiem, tak jak napisałam, to trzecia część cyklu.

   Jeżeli lubisz kryminały Agaty Christie, angielską prowincję i szukanie zabójcy, głownie dzięki dedukcji- koniecznie sięgnij po ten cykl.Będziesz zadowolona;)
   I zacznij od pierwszej książki z cyklu, czyli Pod Huncwotem.
   Tu pisałam o tych dwóch pierwszych książkach:http://www.ksiazkirzadza.pl/tag/martha-grimes/
   pozdrawiam słonecznie!

 2. grendella pisze:

  Cieszę się, że „Opowieść podręcznej” znalazła się na Twojej marcowej liście i czekam na wrażenia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge