Książki rządzą – aby za zakrętem było znacznie więcej niż lustro

Stosik majowy i… małpi rozum

Napisany przez: MałGocha Książki Rządzą - maj• 07•13

I znów dostałam małpiego rozumu. Nie umniejszając inteligencji tym uroczym zwierzakom. Czytelniczy maj zapowiada się duszny emocjonalnie jak bzy, które za chwilę zaczną nęcić zapachem. Dlaczego? Bo mnie poniosło. A uniesienie przyjmuje trzy nazwy.

ostateczne_wyjsciePoszłam za ciosem, zauroczona twórczością Natsuo Kirino. Jednak tym razem, nie będę kisiła się już na wyspie, kąpiąc się w testosteronie ( tu pisałam o Wyspie Tokio). Pomogę za to młodej matce ukatrupić męża. Jeżeli wierzyć wydawcy, zobaczę jak cienka jest granica pomiędzy katem a ofiarą. Zobaczę, jak zwykły człowiek dokonuje rzeczy niewyobrażalnych i poznam najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy. W każdym razie pisarka mnie kupiła.

Jestem przekonana, że również Ostateczne wyjście przypadnie mi do gustu.

Kolejną emocjonalną pętlę na … umysł czytelniczy, zarzuci mi prawdopodobnie, znana raczej powieść Musimy porozmawiać o Kevinie. Spodziewam się wiwisekcji rodziny, a zwłaszcza uczuć macierzyńskich w stosunku do syna, który zabił. Mama, która analizując cały proces wychowania szuka odpowiedzi na pytanie dlaczego, może stać mi się bliska. Zobaczymy.

jelinek_zadzaI idąc za ciosem, jakby mi mało było, do towarzystwa majowego zaprosiłam Elfriede Jelinek i jejŻądzę, za którą w 2004 r. dostała literacką Nagrodę Nobla.

Przyznam, że spotkanie z tą autorką rozpoczęłam nietypowo, jak na czytelniczkę. Obejrzałam film, nota bene, bardzo dobry pt. Pianistka. Takie na mnie wywarł wrażenie, że naturalną konsekwencją było i kwestią krótkiego czasu sięgnięcie na półkę z książkami tej autorki.

A jak u Ciebie zapowiada się maj?

Komentarze

comments

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge