Książki rządzą – aby za zakrętem było znacznie więcej niż lustro

Stosik, jeden z wielu na drodze stosikowej

Napisany przez: MałGocha Książki Rządzą - lis• 21•12

 

I ja, przez chwilę, ulegnę modzie prezentowania stosiku.  To dodatkowa przyjemność, i dla oka i dla duszy.

Zatem – wszystkie pozycje, oprócz książki traktującej o królowej kryminału, upolowałam podczas łowów bibliotecznych. Spontanicznie.

I tak, na zielonym krzesełku (syna) usiadły, patrząc od góry:

Modliszki Joyce Carol Oates, kończę już ją czytać. To moje pierwsze spotkanie z energicznie nagradzaną autorką i zapewne jeszcze się spotkamy. Jedno mogę zdradzić, przed recenzją, książka duszna emocjonalnie. Przypomina mi, chociaż pisana jest w innym stylu, twórczość Majgull Axelsson

Spalone Jane Casey. Kryminał, wydany w Polsce w 2011 r. Dla równowagi emocjonalnej, cokolwiek to znaczy w tym kontekście.

Jestem już prawie na 200. stronie, a atmosfera tylko zamiast przynieść rozwiązanie, zagęszcza się jak zbyt długo gotowany budyń. Smakowity kąsek na długie jesienne wieczory.

Sekretne zapiski Agaty Christie– John Curran, jedyna książka w pełni moja. Kupując przeżyłam orgazm czytelniczego zakupoholika. Ciekawe, cz po przeczytaniu przeżyję drugi. Rzecz o tym, jak tworzyła Agata.

Różowe krzesełko, córki,  okupują:

Ta książka uratuje Ci życie  A.M.Homes – przeczytałam 112 stron i nie czuję się uratowana. I chyba w tym miejscu zakończymy romans…

Korekty Jonathan Franzen, zapowiada się dusznie, mocno emocjonalnie i … dłuuugo. Zarówno treściowo jak i objętościowo (prawie 700 stron). Do niespiesznej lektury.

Dziennik paniczny Roland Topor, ironia, humor, dystans. Krótko, dobitnie i prześmiewczo.
Mieć wszystko Maeve Haran, czy (i ewentulanie jak) kobieta może godzić role zawodowe z macierzyńskimi. Temat tendencyjny ale jak dla mnie obowiązkowy.
Jak napisać scenariusz Raymond G. Frensham, ciekawa, konkretne wskazówki, przydatna tez dla piszących powieści. Pasuje mi do serii jak pisać.

Jak Ci się podoba mój stosik?

Komentarze

comments

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge