Książki rządzą – aby za zakrętem było znacznie więcej niż lustro

Nowy stosik – na Nowy Rok 2013

Napisany przez: MałGocha Książki Rządzą - gru• 31•12

Kończę ten rok wizytą w bibliotece. Czytelniczym, sprężystym i zdecydowanym krokiem wejdą więc ze mną w 2013 r.:

1. Martha Grimes – przygodę z, nieznaną mi dotychczas autorką kryminałów zacznę od powieści Pod Huncwotem. Tym samym otworzę serię z inspektorem Jurym. Czy pozostaniemy przy jednokrotnym spotkaniu kawowym – czy znajomość przerodzi się w coś więcej? Zobaczymy.

 

 

 

2. Odwiedzę Japonię z Abe Kobo – towarzysząc zaginionemu mężczyżnie i Kobiecie z wydm podczas przesypywania więziennego piasku. Książka jest na liście tych, które chcę przeczytać – więc przeczytam.

 

3. Dam jeszcze jedną szansę Dorocie Masłowskiej, pozwalając obwieścić mi, że zabiła koty (Kochanie, zabiłam nasze koty). W recenzjach jawi się już jako bardziej dojrzała pisarka. Do Wojny polsko- ruskiej podchodziłam dwukrotnie i dwukrotnie poległam. Zatem – czeka mnie niespodzianka miła, lub nie.

4. Dam się, pierwszy raz, i tylko jednej nocy, poprowadzić Murakamiemu po wąskich uliczkach Tokio. Na pierwsze nasze spotkanie wybrałam Po zmierzchu.

Zatem – stary rok zamknięty, wkraczam zdecydowanym krokiem i z wielkim apetytem w Nowy. A Tobie życzę wielu godzin spędzonych z dobrą książką.

Komentarze

comments

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

7 Komentarzy(e)

 1. Imani pisze:

  Wspaniałego Nowego Roku! Takze pod wzgledem czytelniczym.
  Jestem ciekawa, jakie beda Twoje wrazenia po przeczytaniu Kobo i Murakamiego:)

  • Pokój książek pisze:

   Imani – dziękuję. Widzę, że Murakami często gości u Ciebie na kawie 😉 Zaczęłam nawet podczytywać Twoje recenzje, dotyczące jego książek. Jednak w pewnej chwili z rozmysłem przestałam. Dam sobie przestrzeń do swojego odbioru – i wtedy wrócę do Ciebie. Zwłaszcza, że czytasz sporo. I widzę kilka obszarów wspólnych zainteresowań, zatem… z pewnością do zobaczenia 😉

 2. LenkaJ pisze:

  Martha Grimes jest rewelacyjna, jeśli lubisz klimat klasycznych kryminałów. Ja pierwszy tom też miałam z biblioteki, a potem bardzo szybko powędrowałam do Empiku by kupić nastepne części. :)

  • Pokój książek pisze:

   Lubię taki klimat, lubię. Już zaczęłam czytać Huncwota. Jednak przyznam, że styl lub tłumaczenie, póki co jakoś mnie nie powaliły na kolana. Ale czytam dalej. A Twoje książki roku mam na liście do przeczytania.

   • Pokój książek pisze:

    I mała poprawka – Martha Grimes mnie „kupiła” całkowicie. I oczywiście – następna książka z serii już czeka na półce, pozdrawiam Małgorzata

 3. Ola_83 pisze:

  Witam!
  Cieszę się, że trafiłam na Twój blog!Przejrzałam wczoraj pobieżnie, ale pewnie wrócę do starych wpisów!Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  • Pokój książek pisze:

   Witaj i … usiądź wygodnie, zapraszam do mojego pokoju ;). Jak sama napisałaś, u Ciebie gości klimat Anglia, XIX. wiek. Ja w nowym roku zamierzam bardziej, niż w mijającym, pochylić się właśnie nad literaturą angielską. Zatem – będę inspirowała się także Twoimi lekturami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge